با توجه به رشد روز افزون چراغهای LED و تکنولوژی های بکار رفته در این چراغها ، به طور یقین باید از لامپهای قدیمی خداحافظی کرد . لامپهای قدیمی بدلیل اینکه چیزی در حدود ۹۰ درصد انرژی ) برق مصرفی( را به گرما تبدیل میکنند و تنها ۱۰ درصد از این انرژی به نور تبدیل میشود یکی از منسوخ ترین نواع مصرف کننده های برقی بشمار میروند . این لامپها بدلیل عمر کوتاهشان و استفاده از ترانس های پر حرارت و پر مصرف دیگر جایی در میان تکنولوژی های جدید ندارند . به همین دلیل در ادامه با مقایسه لامپهای قدیمی و لامپهای جدید SMD و COB به محسنات این چراغها و کم هزینه بودن و بصرفه بودن این محصولات میپردازیم .

این چراغها بخصوص جهت مصارف نورپردازی خیابانی و اتوبانها بسیار مقرون به صرفه بوده و در پروژه های بزرگ بسیار قابل رقابت با سایر محصولات میباشد .

1 300x219 - طرح توجیهی چراغهای خیابانی

همانطور که در جدول بالا میبینید در مقایسه ای بسیار ساده مشخص میشود که از نظر تمامی مشخصات فنی ، چراغهای جدید کاملا برتری داشته و در واقع غیر قابل قیاس با محصولات قبلی هستند .
البته ما در اینجا قصد داریم تا یک قدم جلوتر رفته و شما را با چراغهای SOLAR LIGHT یا همان چراغهای خورشیدی آشنا کنیم .
این چراغها مجهز به پنل خورشیدی بوده با استفاده از نور خورشید یا حتی روشنایی روز باطری های تعبیه شده در درون چراغ خورشیدی را شارژ کرده و به مدت ۸ الی ۱۰ ساعت در طول شب روشن بوده و با درخشش تمام محیط را روشن کنند . این محصولات به صورت یک پک کامل یکجا و به صورت یک چراغ ارائه شده و در عین سبکی و زیبایی از کارایی بالایی برخوردار بوده و دارای IP 65 میباشد .

2 - طرح توجیهی چراغهای خیابانی

3 - طرح توجیهی چراغهای خیابانی

بررسی مزیت های چراغ های سولار:

۱- این محصول به صورت یک پارچه بوده و براحتی جایگزین چراغهای قبلی میشود و نیازی به تغییر در محل نصب یا استفاده از نیروی نصاب متخصص نمیباشد .
۲- دارای سنسور حرکتی است که در صورت عدم تحرک در محوطه ، نور چراغ را به نصف کاهش داده تا درمصرف انرژِی صرفه جویی شود و این کار در طول عمر باطری بسیار موثر است .
۳- ماژول های sMD استفاده شده در این محصولات طول عمر ۵۰۰۰۰ ساعت یا ۶۲۵۰ روز یا ۱۷ سال میباشند.
۴- عمر باطری ها حدود ۵ سال است که در صورت اتمام کارایی ، به راحتی قابل تعویض در محل میباشند .
۵- این محصولات در برابر تابش آفتاب و باران مقاوم بوده و دارای استاندارد اروپایی IP 65 میباشد .
۶- دارای گرید ساخت A و تست شده در مقابل ضربه و باد است .
۷- محصول دارای یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش میباشد .
۸- دارای سنسور تشخیص روشنایی روز
با توجه به مشخصات قید شده در بالا به نکات دیگری چون نیاز به پایه های سبکتر بدلیل سبک بودن وزن چراغ میتواناشاره کرد . مورد دیگر عدم استفاده از کابل و فیوز و جعبه برق میباشد که باعث صرفه جویی بسیاری در نصب اولیه میگردد و در طول زمان نیز بدلیل عدم استفاده از کنتور و مصرف برق شبکه و عدم نیاز به تعویض لامپها و متعلقات ،
و….. هزینه های زیادی را از دوش مصرف کننده برمیدارد .

در مجموع باید خاطر نشان نماییم که با استفاده از این محصولات خورشیدی نه تنها از زیست محیطی کمک شایانی به جلوگیری از انتشار آلاینده های زیست محیطی میکنیم، بلکه از نظر اقتصادی نیز به اقتصاد کشور کمک قابل توجهی میکنیم و خودمان نیز از این مواهب بهره مند میگردیم .
با نصب این محصولات در حدود ۶۰ درصد صرفه جویی کرده و هزینه سرمایه گذاری اولیه با احتساب موارد ذکر شده در بالا پس از ۳ الی حد اکثر ۵ سال بازگشت سرمایه میشود .

4 300x103 - طرح توجیهی چراغهای خیابانی

این شرکت مفتخر است اعلام نماید که با استفاده از پروژکتور های قدیمی و بازسازی آنها نیز میتواند در زمینه های نور پردازی تابلو های شهری و تبلیغاتی پلهای عابر پیاده و نورپردازی تابلوهای تجاری به صورت ۱۰۰ درصد خورشیدی در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد . این پرو ژکتور ها دارای ماژولهای COB میباشد که طول عمری حدود ۱۵۰۰۰ ساعت ۱۰۰ درصد و در ادامه با بهره وری ۸۵ درصدی ، تا ۱۲ سال عمر مفید داشته باشند .
دارای IP 65 و یک سال گارانتی و ۲۵ سال گارانتی پنل خورشیدی میباشد . این محصولات مقاوم در برابر ضربه و باد میباشد و در مقابل سرقت از ایمنی بالایی برخوردارند .

چراغ های خورسیدی

چراغ های خورشیدیچراغ های خیابانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *