واقعا در زمینه انرژی انقلابی در حال رخ دادن‌است که هر چه بیشتر مطالعه می کنم می فهمم چقدر این انقلاب عظیم است

قیمت های تجدید پذیر بادی و فتوولتاییک به صورت مداوم افت می کند

تکنولوژی بادی و فتوولتاییک با سرعت سرسام آوری درحال رشد است، هم اکنون زیمنس و ge توربین های بادی چند ده مگاواتی تولید می کنند، از طرفی امروز مشخصات پنل خورشیدی را مطالعه کردم با ابعاد معمول یک در دو متر با توان ۵۰۰ وات و بازدهی ۲۰.۹ درصد (از نوع HTJ) که تجاری شده است.

از طرفی توربین های فراساحلی که شناور هستند و با لنگر به کف دریا وصل می شوند به زودی فراگیر خکاهند شد

صنعت ذخیره انرژی هم که پیشرفت غیر قابل باوری دارد، باتری های برقی معمول به کنار که هر روز خبر افت قیمت و افزایش ظرفیت آن به گوش می رسد و کاملا تجاری شدند. الان پروژه های پایلوت تبدیل برق اضافی تجدیدپذیر به هیدروژن بوسیله اکترولیز آب در سراسر جهان در حال بهره برداری هستند.

در استرالیا در یک نمونه پایلوت، درصدی از هیدروژن تولیدی به این روش را به شبکه گاز شهری نیز تزریق کردند، این خود به تنهایی یک انقلاب است.

از طرفی زیمنس توربین های گاز خود را باز طراحی می کند تا درصدی هیدروژن یا صد در صد هیدروژن را بتواند در آن بسوزاند. و البته بحث پیل سوختی با استفاده از هیدروژن برای حمل و نقل کامیونی به کنار.

از آن طرف پروژه پایلوت ۵۰ مگاوات / ۴۰۰ مگاوات ساعت ذخیره سازی انرژی بویسله هوای فشرده در ایالت ورمانت آمریکا را داریم که قرارداد آن به تازگی نهایی شده است. سیسمتی از یک شرکت انگلیسی که با برق اضافه تجدیدپذیر هوا را بعد از تمیز کردن مایع می کند و در زمان نیاز فقط اجازه می دهد که هوا به دمای محیط برسد و انبساط پیدا کند و توربین مخصوصی را بچرخاند برق تولید کند.

حال پیشرفت تکنولوژی در زمینه کنترل هوشمند شبکه برق به کنار که خود جای بحث بسیار دارد.

پیشرفت در این انقلاب با آنچنان سرعتی است که یک هفته چک نکردن خبر به مانند آن است که یک سال از همه جا بی خبر بودی

تعداد خودروهای تمام برقی، تعداد شارژ های خودروهای تمام برقی، توربین های مدفون در دریا برای استفاده از جز و مد و جریان آب در انگلیس و غیره

و همه این تکنولوژی ها تجاری شده اند و یا چون از تلفیق دیگر تکنولوژی ها می باشند، روند تجاری سازی آسانی دارند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *